Almanya Acı Vatan

85 min - -

Türkiye sineması klasiklerinden Şerif Gören imzalı yapım göç temasının işlendiği akla ilk gelen örneklerden. Almanya’da göçmen işçi olarak çalışan Güldane, memlekete izne geldiğinde köylüsü işsiz Mahmut ona para ve tarla karşılığında evlenme teklif eder. Formalite icabı teklifi kabul eden ve Mahmut’a Almanya’nın kapısını açan Güldane, Almanya’ya döndüklerinde Mahmut’u terk eder. Yapayalnız, işsiz ve yabancı dili de olmadan Almanya’da tek başına kalan Mahmut sokaklarda aylak aylak dolaşan bir serseriye döner.

Director:  Tevfik Başer
Writers:  Zehra Tan
Stars:  Hülya Koçyiğit, Rahmi Saltuk, Mine Tokgöz, Suavi Eren, Fikriye Korkmaz, Bedri Uğur, Bigi Schöner, Orhan Alkan, Seda Sevinç

Photos

No images were imported for this movie.

Storyline

Türkiye sineması klasiklerinden Şerif Gören imzalı yapım göç temasının işlendiği akla ilk gelen örneklerden. Almanya’da göçmen işçi olarak çalışan Güldane, memlekete izne geldiğinde köylüsü işsiz Mahmut ona para ve tarla karşılığında evlenme teklif eder. Formalite icabı teklifi kabul eden ve Mahmut’a Almanya’nın kapısını açan Güldane, Almanya’ya döndüklerinde Mahmut’u terk eder. Yapayalnız, işsiz ve yabancı dili de olmadan Almanya’da tek başına kalan Mahmut sokaklarda aylak aylak dolaşan bir serseriye döner.Genres:

Details

Official Website: 
Country:   Almanya Türkiye

Box Office

Company Credits

Production Companies:  Gülşah Film

Technical Specs

Runtime:  1 h 25 min