Bir Yudum Sevgi

100 min - -

Kendi ayakları üzerinde durmak dışında başka şansı kalmamış, şehrin varoşlarında yaşayan bir kadının mücadelesine odaklanan film, Atıf Yılmaz’ın yine kadın teması üzerinden sosyal okuma yapan usta işi bir yapıtı. Dört çocuklu Aygül, önce kocasını terk eder, fabrikada çalışmaya başlar ve çocuklarını alıp başka bir eve taşınır. Söylentilere aldırış etmeden fabrikadaki işi bulmasına aracı olan adamla yakınlaşır. 21. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde başta En İyi Film ve Yönetmen olmak üzere, Hale Soygazi’nin En İyi Kadın Oyuncu, Macit Koper’in En İyi Erkek Oyuncu, Yalçın Tura’nın da En İyi Müzik Ödülü alarak beş dalda Altın Portakal heykelini kucakladığı filmde Kadir İnanır alışıgelmişin dışında sergilediği performansla göz doldurmuştu.

Director:  Atıf Yılmaz
Writers:  Atıf Yılmaz, Latife Tekin, Fehmi Yaşar (Latife Tekin’in öyküsünden uyarlama • Based on the story by Latife Tekin)
Stars:  Kadir İnanır, Hale Soygazi, Macit Koper, Meral Çetinkaya

Photos

No images were imported for this movie.

Storyline

Kendi ayakları üzerinde durmak dışında başka şansı kalmamış, şehrin varoşlarında yaşayan bir kadının mücadelesine odaklanan film, Atıf Yılmaz’ın yine kadın teması üzerinden sosyal okuma yapan usta işi bir yapıtı. Dört çocuklu Aygül, önce kocasını terk eder, fabrikada çalışmaya başlar ve çocuklarını alıp başka bir eve taşınır. Söylentilere aldırış etmeden fabrikadaki işi bulmasına aracı olan adamla yakınlaşır. 21. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde başta En İyi Film ve Yönetmen olmak üzere, Hale Soygazi’nin En İyi Kadın Oyuncu, Macit Koper’in En İyi Erkek Oyuncu, Yalçın Tura’nın da En İyi Müzik Ödülü alarak beş dalda Altın Portakal heykelini kucakladığı filmde Kadir İnanır alışıgelmişin dışında sergilediği performansla göz doldurmuştu.Genres:

Details

Official Website: 
Country:   Türkiye

Box Office

Company Credits

Production Companies:  Delta Film, Yeşilçam Film

Technical Specs

Runtime:  1 h 40 min