Kopuklar (2017)

98 min -

Ana rahminde sigara içen bir fetüs görseliyle açılan bu şaşırtıcı derecede hareketli film, ilk karede tutturduğu tonu sonrasında bir dakika olsun bırakmıyor. Bir tür trajikomik punk sergüzeşti olarak propaganda sanat numaralarına, yüksek sesli emprovize müziğe ve burjuva mülkiyetinin toptan ortadan kalkmasına kendini adamış anarko-nihilist bir kartel olan Kopuklar’da edindiği tecrübeler nedeniyle (John Lennon, Kurt Cobain, Elvis gibi) “tüm iyi insanların ölmüş olmasından” endişelenen, uyumsuz Moskovalı ergen Vania’nın başına gelen talihsizlikleri konu ediniyor. Onların grotesk maskaralıkları, günümüz Rus devletine yönelik haklı bir öfkenin ilanı niteliğinde. Film ilerledikçe aşırı sıradana karşı nefes kesici bir cri de coeur’e dönüşüyor.

Director:  Mikhail Mestetskiy
Writers:  Mikhail Mestetskiy
Stars:  Vassily Butkevich, Ivan Yankovskiy, Pavel Chinarev, Alexander Pal, Anastasiya Pronina, Fyodor Lavrov, Vladislav Vetrov, Elena Nesterova
Director of Photography: Timofei Parschikov
Original Music Composer: Kirill Belorussov
Producer:  Roman Borisevich
Production:  Koktebel Film Company

Storyline

Ana rahminde sigara içen bir fetüs görseliyle açılan bu şaşırtıcı derecede hareketli film, ilk karede tutturduğu tonu sonrasında bir dakika olsun bırakmıyor. Bir tür trajikomik punk sergüzeşti olarak propaganda sanat numaralarına, yüksek sesli emprovize müziğe ve burjuva mülkiyetinin toptan ortadan kalkmasına kendini adamış anarko-nihilist bir kartel olan Kopuklar’da edindiği tecrübeler nedeniyle (John Lennon, Kurt Cobain, Elvis gibi) “tüm iyi insanların ölmüş olmasından” endişelenen, uyumsuz Moskovalı ergen Vania’nın başına gelen talihsizlikleri konu ediniyor. Onların grotesk maskaralıkları, günümüz Rus devletine yönelik haklı bir öfkenin ilanı niteliğinde. Film ilerledikçe aşırı sıradana karşı nefes kesici bir cri de coeur’e dönüşüyor.Genres:

Details

Official Website: 
Country:   Rusya

Display Dates:

Yer: Migros AVM Salon 6
Tarih: 22 October, 23:15

Yer: Migros AVM Salon 8
Tarih: 23 October, 20:15