Kopuklar

98 min - -

Ana rahminde sigara içen bir fetüs görseliyle açılan bu şaşırtıcı derecede hareketli film, ilk karede tutturduğu tonu sonrasında bir dakika olsun bırakmıyor. Bir tür trajikomik punk sergüzeşti olarak propaganda sanat numaralarına, yüksek sesli emprovize müziğe ve burjuva mülkiyetinin toptan ortadan kalkmasına kendini adamış anarko-nihilist bir kartel olan Kopuklar’da edindiği tecrübeler nedeniyle (John Lennon, Kurt Cobain, Elvis gibi) “tüm iyi insanların ölmüş olmasından” endişelenen, uyumsuz Moskovalı ergen Vania’nın başına gelen talihsizlikleri konu ediniyor. Onların grotesk maskaralıkları, günümüz Rus devletine yönelik haklı bir öfkenin ilanı niteliğinde. Film ilerledikçe aşırı sıradana karşı nefes kesici bir cri de coeur’e dönüşüyor.

Director:  Mikhail Mestetskiy
Writers:  Mikhail Mestetskiy
Stars:  Vassily Butkevich, Ivan Yankovskiy, Pavel Chinarev, Alexander Pal, Anastasiya Pronina, Fyodor Lavrov, Vladislav Vetrov, Elena Nesterova

Photos

No images were imported for this movie.

Storyline

Ana rahminde sigara içen bir fetüs görseliyle açılan bu şaşırtıcı derecede hareketli film, ilk karede tutturduğu tonu sonrasında bir dakika olsun bırakmıyor. Bir tür trajikomik punk sergüzeşti olarak propaganda sanat numaralarına, yüksek sesli emprovize müziğe ve burjuva mülkiyetinin toptan ortadan kalkmasına kendini adamış anarko-nihilist bir kartel olan Kopuklar’da edindiği tecrübeler nedeniyle (John Lennon, Kurt Cobain, Elvis gibi) “tüm iyi insanların ölmüş olmasından” endişelenen, uyumsuz Moskovalı ergen Vania’nın başına gelen talihsizlikleri konu ediniyor. Onların grotesk maskaralıkları, günümüz Rus devletine yönelik haklı bir öfkenin ilanı niteliğinde. Film ilerledikçe aşırı sıradana karşı nefes kesici bir cri de coeur’e dönüşüyor.Genres:

Details

Official Website: 
Country:   Rusya

Box Office

Company Credits

Production Companies:  Koktebel Film Company

Technical Specs

Runtime:  1 h 38 min