Mavi Boncuk

80 min - -

Şarkılarıyla bir ömür bize eşlik eden, oynadığı filmlerle gönlümüzde taht kuran Emel Sayın bu yıl Uluslararası Antalya Film Festivali’nin Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne layık görüldü. 1974 yapımı Ertem Eğilmez imzalı bu sıcak Yeşilçam komedisinde Emel Sayın kendini oynuyor. Altı arkadaş, felekten bir gece çalmak için sanatçının çalıştığı gazinoya gider. Ancak paraları çıkışmayınca dayak yerler ve gazinonun sahibinden intikam almak için sanatçıyı kaçırırlar. Kaçırıldığı halde kendisine çok iyi davranılan Emel Sayın zaman içinde bu aile ortamından ayrılmak istememeye başlar. Sinemamızın efsane isimlerini bir araya getiren film, anlattığı dostluk, kardeşlik ve dayanışma hikâyesiyle hiç eskimeyecek.

Director:  Ertem Eğilmez
Writers:  Sadık Şendil
Stars:  Emel Sayın, Tarık Akan, Kemal Sunal, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Halit Akçatepe, Münir Özkul, Adile Naşit, Perran Kutman

Photos

No images were imported for this movie.

Storyline

Şarkılarıyla bir ömür bize eşlik eden, oynadığı filmlerle gönlümüzde taht kuran Emel Sayın bu yıl Uluslararası Antalya Film Festivali’nin Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne layık görüldü. 1974 yapımı Ertem Eğilmez imzalı bu sıcak Yeşilçam komedisinde Emel Sayın kendini oynuyor. Altı arkadaş, felekten bir gece çalmak için sanatçının çalıştığı gazinoya gider. Ancak paraları çıkışmayınca dayak yerler ve gazinonun sahibinden intikam almak için sanatçıyı kaçırırlar. Kaçırıldığı halde kendisine çok iyi davranılan Emel Sayın zaman içinde bu aile ortamından ayrılmak istememeye başlar. Sinemamızın efsane isimlerini bir araya getiren film, anlattığı dostluk, kardeşlik ve dayanışma hikâyesiyle hiç eskimeyecek.Genres:

Details

Official Website: 
Country:   Türkiye

Box Office

Company Credits

Production Companies:  Arzu Film

Technical Specs

Runtime:  1 h 20 min