Mine (1982)

84 min -

Kasabanın istasyon şefinin karısı Mine güzelliği yüzünden kasabanın birçok erkeğinin ilgisini çeker. Mine’nin kocası ilgisiz ve kaba bir adamdır. Mutsuz ve tekdüze yaşantısını gündelik rutin işlerle unutmaya çalışarak sürdürmeyi amaçlayan Mine, sevgiye ve ilgiye olan susamışlığının çaresini kısa süre sonra bulur. Tek dostu olan lisenin edebiyat öğretmeni Perihan’ın ağabeyi İlhan kasabaya gelmiştir. İlhan bir yazardır. Mine’yle ilgilenir, dostluk kurarlar. Bu güzel ilişkiyi kasabalı affetmez. Bir gece kasaba gençleri, Mine’ye evinde tecavüz etmek isterler. Mine saldırganlardan kurtulup İlhan’a sığınır.

Director:  Atıf Yılmaz
Writers:  Atıf Yılmaz, Deniz Türkali (Necati Cumalı’nın Mine adlı oyunundan uyarlama • Based on the play Mine by Necati Cumalı.)
Stars:  Türkan Şoray, Cihan Ünal, Hümeyra, Kerim Afşar
Director of Photography: Salih Dikişçi
Fiction: 
Original Music Composer: Cahit Berkay
Producer:  Atıf Yılmaz, Ömer Kavur
Production:  Delta Film

Storyline

Kasabanın istasyon şefinin karısı Mine güzelliği yüzünden kasabanın birçok erkeğinin ilgisini çeker. Mine’nin kocası ilgisiz ve kaba bir adamdır. Mutsuz ve tekdüze yaşantısını gündelik rutin işlerle unutmaya çalışarak sürdürmeyi amaçlayan Mine, sevgiye ve ilgiye olan susamışlığının çaresini kısa süre sonra bulur. Tek dostu olan lisenin edebiyat öğretmeni Perihan’ın ağabeyi İlhan kasabaya gelmiştir. İlhan bir yazardır. Mine’yle ilgilenir, dostluk kurarlar. Bu güzel ilişkiyi kasabalı affetmez. Bir gece kasaba gençleri, Mine’ye evinde tecavüz etmek isterler. Mine saldırganlardan kurtulup İlhan’a sığınır.Genres:

Details

Official Website: 
Country:   Türkiye

Display Dates:

Yer: Perge
Tarih: 16 October, 19:00