Rüzgarda Salınan Nilüfer

108 min - -

Dönemin fırsatlarını iyi değerlendirip yüksek kazanç elde eden Korhan, mutluluğu internetten tanıştığı kadınlarla yaşadığı kaçamaklarda arar. Eşi Handan ise can sıkıntısından bir kafe açmaya heveslenmektedir. Korhan eşinin bu tür heveslerini ciddiye almayı çoktan bırakmıştır. Websitesi tasarımcısı askerlik arkadaşı ve onun bir kitap yazmış olan karısı Şermin ile sık sık görüşürler. Kendine güvenini kaybetmiş, sırtını kocasına dayamış olan Handan, Şermin’e özenir. Şermin ise Handan’ı sığ bulmaktadır… Seren Yüce ilk filmi Çoğunluk’ta başladığı toplumsal eleştiriyi Rüzgarda Salınan Nilüfer’de bu kez kadın karakterlere odaklanarak devam ettiriyor. Aynı sınıftan ama farklı gelir ve kültür gruplarından iki çiftin ilişkisi üzerinden kentsoylu kitleyi irdeliyor.

Director:  Seren Yüce
Writers:  Seren Yüce
Stars:  Songül Öden, Tolga Tekin, Tülay Günal, Eraslan Sağlam, Duru Lal Pekel, Taha Yusuf Tan, Ayşe Tunaboylu, Serkan Keskin, Sezin Bozacı, Serpil Göral, Esme Madra

Photos

No images were imported for this movie.

Storyline

Dönemin fırsatlarını iyi değerlendirip yüksek kazanç elde eden Korhan, mutluluğu internetten tanıştığı kadınlarla yaşadığı kaçamaklarda arar. Eşi Handan ise can sıkıntısından bir kafe açmaya heveslenmektedir. Korhan eşinin bu tür heveslerini ciddiye almayı çoktan bırakmıştır. Websitesi tasarımcısı askerlik arkadaşı ve onun bir kitap yazmış olan karısı Şermin ile sık sık görüşürler. Kendine güvenini kaybetmiş, sırtını kocasına dayamış olan Handan, Şermin’e özenir. Şermin ise Handan’ı sığ bulmaktadır… Seren Yüce ilk filmi Çoğunluk’ta başladığı toplumsal eleştiriyi Rüzgarda Salınan Nilüfer’de bu kez kadın karakterlere odaklanarak devam ettiriyor. Aynı sınıftan ama farklı gelir ve kültür gruplarından iki çiftin ilişkisi üzerinden kentsoylu kitleyi irdeliyor.Genres:

Details

Official Website: 
Country:   Türkiye Almanya

Box Office

Company Credits

Production Companies:  Motiva Film, Yeni Sinemacılar

Technical Specs

Runtime:  1 h 48 min