Siyah Karga (2017)

98 min -

Yersiz yurtsuzluk, gurbet ve hasret temalarına odaklı bir yol filmi olan Siyah Karga adını filmde anlatılan bir öyküden alıyor. İranlı Sara, oyuncu olma hayalini gerçekleştirmek için ülkesini terk edip Fransa’ya yerleşmiş, rol aldığı filmler nedeniyle ülkesinden aforoz edilmiş ve ailesinden kopmuştur. Babasının ölüm döşeğinde olduğunu bildiren bir mektup aldığında ise her şeyi göze alarak onu görmeye ve af dilemeye karar verir. Türkiye sınırına yakın bir köyde olan babasına ulaşmak için turist rehberi Yılmaz ile birlikte Hakkari’ye gider. Kaçakçılık yapanlarla birlikte sınırı geçmeye çalışırlar. Ancak dağlık bir bölgede atıldıkları bu macera Sara’nın tahmin ettiğinden çok daha zorlu ve tehlikeli olacaktır.

Director:  M. Tayfur Aydın
Writers:  M. Tayfur Aydın
Stars:  Şebnem Hassanisoughi, Aziz Çapkurt, Murat Toprak, Sedat Culum, Aydın Orak, Memet Ünal, Ayhan Eren, Tahsin Kaytar, Medya İzgi
Director of Photography: Emre Konuk
Fiction:  Selim Demirdelen
Original Music Composer: Selim Demirdelen
Producer:  Müslüm Aydın
Production:  MTA Film

Storyline

Yersiz yurtsuzluk, gurbet ve hasret temalarına odaklı bir yol filmi olan Siyah Karga adını filmde anlatılan bir öyküden alıyor. İranlı Sara, oyuncu olma hayalini gerçekleştirmek için ülkesini terk edip Fransa’ya yerleşmiş, rol aldığı filmler nedeniyle ülkesinden aforoz edilmiş ve ailesinden kopmuştur. Babasının ölüm döşeğinde olduğunu bildiren bir mektup aldığında ise her şeyi göze alarak onu görmeye ve af dilemeye karar verir. Türkiye sınırına yakın bir köyde olan babasına ulaşmak için turist rehberi Yılmaz ile birlikte Hakkari’ye gider. Kaçakçılık yapanlarla birlikte sınırı geçmeye çalışırlar. Ancak dağlık bir bölgede atıldıkları bu macera Sara’nın tahmin ettiğinden çok daha zorlu ve tehlikeli olacaktır.Genres:

Details

Official Website: 
Country:   Türkiye

Display Dates:

Yer: Aspendos
Tarih: 18 October, 15:30

Yer: Migros AVM Salon 6
Tarih: 19 October, 14:30

Yer: Markantalya Salon 6
Tarih: 20 October, 15:00