Sıkça Sorulan Sorular.

 • Festival nerede gerçekleşiyor?

Film gösterimleri Antalya AKM, Migros AVM, MarkAntalya AVM sinema salonlarında yapılmaktadır. Bu sene ilk defa Festival Merkezi olarak da kullanılacak olan Cam Piramit ile AKM arasındaki Festival yolu da festival mekanlarından biri olacaktır.

 

 • Festival Kataloğu nerelerden temin ediliyor?

Festival Merkezi, Festival Yolu, AKM ve festival kapsamındaki tüm sinema salonlarından (Migros AVM, Markantalya) katalog temin edilebilir.

 

 • Festivali yakından takip edebileceğim ücretsiz bir yayın var mıdır?

Günlük Festival Gazetesi, Uluslararası Antalya Film Festivali’nin resmi gazetesidir. Film önerileri, etkinlikler, özel dosyalar ve detaylı içeriğiyle Günlük Festival Gazetesi festival kapsamındaki tüm alanlarda ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

 

 • Uluslararası Antalya Film Festivali’ne neden sponsor olmalıyım?

Uluslararası Antalya Film Festivali, Avrupa ve Asya´nın en köklü film festivallerinden biri, ülkemizin ise en eski ve uzun soluklu film festivalidir. Ülkemiz sinema sektörü açısından büyük önem taşıyan bu festival ayrıca, başta Asya ve Avrupa sineması olmak üzere, dünya sinemasının önemli ve saygın isimlerinin filmleri de sinema severlerle buluşmaktadır.

 

Sponsor firmalar, gerçekleştirdikleri işbirliktelikleri doğrultusunda tanıtımlarını ülkemizin en geniş festival kitlesinin yanı sıra tüm Antalya halkına, ulusal ve uluslararası prestijli konuklara ve basına ulaştırma imkanı bulurlar. Sponsor olan markaya özel projeler geliştirilerek firmanın en etkili hedef kitlesine ulaşması için gerekli destek festival ekibi tarafından sağlanabilmektedir. Hedef kitle ile örtüşen projeler ile kurum kimliğinin sağlamlaştırılması ile müşterileriniz üzerinde olumlu etki yaratma avantajı sağlanmış olur.

 

Ve en önemlisi, Uluslararası Antalya Film Festivaline sponsor olarak dünyanın en güçlü iletişim araçlarından biri olan sinema sayesinde başta Türkiye’yi, ve  Türkiye’nin sinema kültürünü tanıtma girişimine katkıda bulunmuş olacaksınız.

 

 • Festival sponsorluğu ile ilgili nereye başvuru yapabilirim?

[email protected], [email protected] adreslerine firma kontakt bilgilerinizi mail atmanız durumunda en kısa sürede sizlere geri dönüş yapılacaktır.

 

 • Festival esnasında markama ait ürünlerin tanıtımı ve dağıtımı yapılabilir mi?

Firmanıza ait dağıtımının yapılmasını istediğiniz ürününüz ile ilgili bilgileri [email protected] adresine göndermenizin ardından konu ile ilgili tarafınıza dönüş yapılacaktır.

 

 • Festival alanında kurulacak stant alanında markama ait ürünlerin satışını yapabilir miyim?

Festival yolunda stant sahibi firmalara satış hakkı verilmektedir.

 

 • Festival yolu halka açık olacak mı?

Festival süresince festival yolundaki tüm aktiviteler ücretsiz ve halka açıktır.

 

 • Festivali nasıl takip edebilirim?

Festivalin resmi internet sitesi www.antalyaff.com adresinden ve festival merkezleri’nde satışta olan katalogtan tüm film programına ve etkinlik bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

 • Festivalde bulunduğum süre boyunca nerede kalabilirim?

Otel önerileri, oteller hakkında detaylı bilgiyi www.antalyaff.com dan alabilirsiniz.

 

 • Festival hakkında güncel bilgilere nereden ulaşabilirim?

Festivalin resmi internet sitesi olan www.antalyaff.com adresi ve Günlük Festival Gazetesi’nden ulaşabilirsiniz.

 

 • Açılış Töreni tarih, saat ve mekanı nedir?

Uluslararası Antalya Film Festivali’nin Açılış Töreni 16 Ekim 2016 Pazar günü saat 19:00 Expo Antalya Kongre Merkezi’nde gerçekleşecektir.

 

 • Kapanış Ödül Töreni tarih, saat ve mekanı nedir?

Uluslararası Antalya Film Festivali’nin Kapanış Töreni 23 Ekim 2016 Pazar saat 19:00 Expo Antalya Kongre Merkezi’nde gerçekleşecektir.