TR EN

Ödüller


KURMACA PITCHING PLATFORMU ÖDÜLLERİ

95 Yazı / Summer of 95 (Yönetmen: İnan Temelkuran | Yapımcı: Kerem Özerdoğan)

Karanlıkta Islık Çalanlar / Those Whistle After Dark (Yönetmen: Pınar Yorgancıoğlu | Yapımcı: Bekir Yusuf Açıksöz)

Kumbara / Penny Bank (Yönetmen: Ferit Karol | Yapımcı: Nefes Polat)

Jüri Üyeleri: Kirstin Niehuus, Michèle Halberstadt, Mustafa Kara, Mehmet Altıoklar,  Nicolai Koarsgaard

Özel Ödüller

Color Up Renk Düzenleme Ödülü

Cemal (Yönetmen: Mehmet Emin Timur | Yapımcı: Faruk Korkmaz)

Cannes Film Festivali Producer’s Network Akreditasyon Ödülü 

95 Yazı / Summer of 95 (Yönetmen: İnan Temelkuran | Yapımcı: Kerem Özerdoğan)

 

KURMACA WORK IN PROGRESS PLATFORMU ÖDÜLLERİ

Beni Sevenler Listesi / The List of Those Who Love Me (Yönetmen: Emre Erdoğdu | Yapımcı: Tanay Abbasoğlu, Hazar Ergüçlü, Beste Yamalıoğlu)

Bir Nefes Daha / When I am Dying  (Yönetmen: Nisan Dağ | Yapımcı: Müge Özen, Jessica Caldwell, Yağmur Ünal)

Jüri Üyeleri: Remi Burah, İlksen Başarır, Torsten Ritter, Frederic Boyer, Michal Myslinski 

Özel Ödüller

Övgüye Değer Film Ödülü 

Beriya Şevê / Geceden Önce / Before The Night (Yönetmen: Ali Kemal Çınar | Yapımcı: Ali Kemal Çınar, Nesra Gürbüz)

TRT Ödülü  (50.000 TL)

İki Şafak Arasında / Between Two Dawns (Yönetmen: Selman Nacar | Yapımcı: Burak Çevik, Diloy Gülün)

Creative Production Renk Düzenleme Ödülü 

Cemil Sov / The Cemil Show (Yönetmen: Barış Sarhan | Yapımcı: Umut Eğitimci)

Mojo Görsel Efekt Ödülü 

Cemil Şov / The Cemil Show (Yönetmen: Barış Sarhan | Yapımcı: Umut Eğitimci)

 

BELGESEL WORK IN PROGRESS PLATFORMU ÖDÜLLERİ

Ertil Komplikasyonlar Mütehassısı / Ertil Master of Complications (Yönetmen: Yasemin Akıncı | Yapımcı: Aslıhan Altuğ, Kıvılcım Akay)

Rüzgar Tayı / Wind Horse (Yönetmen ve Yapımcı: Sidar İnan Erçelik)

Anne Sınırı Geçtin / Mom You Trespassed (Yönetmen ve Yapımcı: İlham Bakır)

Jüri Üyeleri: Emmanuel Chicon, Eytan İpeker, Paolo Bertolin.

Özel Ödüller

Postbıyık Ses ve Renk Düzenleme Ödülü 

Kim Mihri / Who is Mihri (Yönetmen: Berna Gençalp | Yapımcı: Yonca Ertürk, Berat İlk)

TRT Ödülü (30.000 TL)

Ali Arif Ersen: Mr. Wink (Yönetmen: Selin Şenköken | Yapımcı: İpek Tugay)

 

SUMER TILMAC ANTALYA FİLM DESTEK FONU ÖDÜLLERİ

Gönül / Affection of the Heart (Yönetmen: Soner Caner | Yapımcı: Bilal Bağcı)

Jüri Üyeleri: Burak Göral, Işıl Özgentürk, Ömür Atay

Özel Ödül 

Fono Film Post Prodüksiyon Ödülü 

Gönül / Affection of the Heart (Yönetmen: Soner Caner | Yapımcı: Bilal Bağcı)


KURMACA PITCHING PLATFORMU ÖDÜLLERİ

Okul Tıraşı / Deskmate (Yönetmen: Ferit Karahan | Yapımcı: Kanat Doğramacı)

Paşa Gönlüm İstedi Kayboldum / Everything in its Right Place (Yönetmen: Berrak Çolak | Yapımcı: Engin Palabıyık, Müge Özen)

Jüri Üyeleri: Ivo Felt, Gabor Greiner, Teresa Cavina

Özel Ödüller

TRT Proje Geliştirme Ödülü   

Aşı / Graft (Yönetmen: Ahmet Küçükkayalı | Yapımcı: İnci Gülen Oarr)

Villa Kult Kültürel Rezidans Ödülü

Paşa Gönlüm İstedi Kayboldum / Everything in its Right Place (Yönetmen: Berrak Çolak | Yapımcı: Engin Palabıyık, Müge Özen)

 

KURMACA WORK IN PROGRESS ÖDÜLLERİ

Av / The Hunt (Yönetmen: Emre Akay | Yapımcı: Tolga Topçu & Diloy Gülün)

Jüri Üyeleri: Laurent Danielou, Agron Domi, Funa Maduka

Özel Ödüller

Mojo Fx Post Prodüksiyon Ödülü

Kovan / The Hive (Yönetmen: Eylem Kaftan | Yapımcı: Canol Balkaya)

Postbıyık Ses Post Prodüksiyon Ödülü

Mimaroğlu (Yönetmen: Serdar Kökçeoğlu |Yapımcı: Dilek Aydın & Esin Uslu)

 

YAPIMCISINI ARAYAN PROJELER ÖDÜLLERİ

Küçük Bir Hata / A Small Mistake (Senarist: Ceyda Aşar | Yönetmen: Levent Türkan)

Lacivert Gece / Dark Blue Night (Senarist: Muhammet Çakıral | Yönetmen: Muhammet Çakıral)

Jüri Üyeleri: Sydney Levine, Olena Yershova, Simona Nobile

Özel Ödüller

Rtnt Yapım Danışmanlığı Ödülü

Katalog / Catalog (Senarist: İlke Keleşoğlu Uğurlu, Alpgiray Uğurlu | Yönetmen: Alpgiray Uğurlu)

 

BELGESEL PITCHING PLATFORMU ÖDÜLLERİ

Türk Heavy Metali de İyidir / Turkish Heavy Metal is not That Bad (Yönetmen: Ketche, Necati Tüfenk |Yapımcı: Uğur Can Gürsözlü)

Yeni Şafak Solarken / New Dawn Fades (Yönetmen: Gürcan Keltek | Yapımcı: Arda Çiltepe)

Jüri Üyeleri: Ana Urushadze, Martichka Bozhilova, Xavier Henry-Rashid

Özel Ödüller

TRT Proje Geliştirme Ödülü

Mor Menekşeli Kadınlar / Women With Purple Violets (Yönetmen: Sezen Kayhan | Yapımcı: Beste Yamalıoğlu)

 

KISA FİLM WORK IN PROGRESS ÖDÜLLERİ

Fotoğraf / The Photograph (Yönetmen: Ozan Takış | Yapımcı: Ozan Takış)

Jüri Üyeleri: Ruth Gabriel, George Ovashvili

Özel Ödüller

TRT Proje Bitirme Ödülü

Eksik / Lack (Yönetmen: Volkan Budak |Yapımcı: Volkan Budak)

Postbıyık Kısa Film Work in Progress, Ses ve Renklendirme Ödülü

Germiyan’ın Renkleri / Colours of Germiyan (Yönetmen: Aziz Alaca | Yapımcı: Ayşe Çiğdem Tunçkanat)

Peri İstanbul, Festival Ödülü

İnce Bir Çizgi / A Fine Line (Yönetmen: Mirjam Orthen | Yapımcı: Dilek Aydın, Erkal Taşkın, Matthias Nerlich)

 

SÜMER TİLMAÇ ANTALYA FİLM DESTEK FONU ÖDÜLÜ

Pota / The Pot (Senarist/Yönetmen: Ahmet Toklu | Yapımcı: Burak Kanısıcak)

Jüri Üyeleri: Ümit Ünal, Zümrüt Arol Bekçe


KURMACA PİTCHİNG PLATFORMU ÖDÜLLERİ

Bir Nefes Daha / When I’m Done Dying (Yönetmen: Nisan Dağ | Yapımcı: Müge Özen, Jessica Caldwell)

Mülksüzler / No Land (Yönetmen: Halit Eke| Yapımcı: Ziya Cemre Kutluay)

Jüri Üyeleri: Nikos Moustakas, Raymond Van Der Kaaij, Laszlo Kantor

Özel Ödüller

Villa Kult Kültürel Rezidans Ödülü

Küçük Şeyler / Little Things (Yönetmen: Kıvanç Sezer | Yapımcı: Soner Alper)

TRT Proje Geliştirme Ödülü

Af / Forgiveness (Yönetmen / Yapımcı: Cem Özay)

 

WORK IN PROGRESS PLATFORMU ÖDÜLÜ

Güven / Trust (Yönetmen: Sefa Öztürk Çolak | Yapımcı: Serkan Acar, Dilek Aydın)

Jüri Üyeleri: Cedomir Kolar, Daniel Rafaelic

Özel Ödüller

Chantier Films, Pazarlama ve Dağıtım Ödülü

Kardeşler / Brothers (Yönetmen: Ömür Atay | Yapımcı: Funda Ödemiş)

MOJO FX Post Prodüksiyon Ödülü

Borç / Debt (Yönetmen / Yapımcı: Vuslat Saraçoğlu)

Mansiyon

Son Çıkış / Siren’s Call (Yönetmen: Ramin Matin | Yapımcı: Oğuz Kaynak, Emine Yıldırım)

 

YAPIMCISINI ARAYAN PROJELER PLATFORMU ÖDÜLÜ

Madame X / The Life of Madame X (Yönetmen: Elsa Ginoux Dönmez | Senarist: Tuğçe Aydın)

60 Gün / 60 Days (Senarist: İsmail Doruk)

Jüri Üyeleri: Cat Villiers, Mira Staleva, Rudolf Biermann

Özel Ödüller

RTNT Yapım Danışmanlığı Ödülü

Beyaz Ekmek / White Bread  (Yönetmen-Yapımcı: Murat Eroğlu)

Mansiyon

Vefa (Senarist: Zeliha Doğan, Simru Hazal Civan)

 

BELGESEL PİTCHİNG PLATFORMU ÖDÜLLERİ

12 Yıl Sonra / 12 Years Later (Yönetmen: Tayfur Aydın | Yapımcı: Mevlüt Akkaya)

Mimaroğlu (Yönetmen: Serdar Kökçeoğlu | Yapımcı: Esin Uslu, Dilek Aydın)

Jüri Üyeleri: Sarah Hoch, Sevdije Kastrati

 

KISA FILM WORK IN PROGRESS PLATFORMU ÖDÜLLERİ

Hit Me Baby (Yönetmen: Semih Gülen | Yapımcı: Ozan Yoleri)

Jüri Üyeleri: Stefan Arsenijevic, Anne Parent, Danny Lennon

Özel Ödüller

Kısa Film MOJO FX Post Prodüksiyon Ödülü

Sonsuz / Ad Infinitum (Yönetmen: Murat Çetinkaya | Yapımcı: Dilek Aydın, Erkal Taşkın)

Karga7 Post Prodüksiyon ve Renklendirme Ödülü

Sana İnanmıyorum ama Yer Çekimi Var / I Don’t Believe in You but There is Gravity (Yönetmen: Umut Subaşı | Yapımcı: Cemre Erül)

 

SÜMER TİLMAÇ ANTALYA FİLM DESTEK FONU ÖDÜLÜ

Av / The Hunt (Senarist: Emre Akay, Deniz Cuylan | Yönetmen: Emre Akay | Yapımcı: Tolga Topçu, Diloy Gülün, Emre Akay)

Jüri Üyeleri: Andaç Haznedaroğlu, Nurcan Güzel, Tevfik Başer


KURMACA PITCHING PLATFORMU ÖDÜLLERİ

Kız Kardeşler / Sisters (Yönetmen: Emin Alper| Yapımcı: Nadir Öperli)

Güven / Trust  (Yönetmen: Sefa Öztürk Çolak | Yapımcı: Serkan Acar)

Jüri Üyeleri: Labina Mitevska, Suzanne Pradel, Arben Zharku 

Özel Ödüller

Villa Kult Berlin Artistik Destek Ödülü

Anadolu Leoparı / Anatolian Leopard (Yönetmen: Emre Kayış | Yapımcı: Olena Yershova Yıldız)

TRT Proje Geliştirme Ödülü

Şahmerdan / MNK Boy (Yönetmen: Mete Gümürhan | Yapımcı: Zeynep Aşkın Korkmaz, Mete Gümürhan, Aydın Dehzad)

 

KURMACA WORK IN PROGRESS PLATFORMU ÖDÜLÜ 

Mr. Gay Suriye / Mr. Gay Syria (Yönetmen: Ayşe Toprak | Yapımcı: Ekin Çalışır, Antoine Simkine, Christine Kiauk) 

Jüri Üyeleri: Meinolf Zurhorst, Elma Tataragic 

Özel Ödül

Digiflame Renklendirme ve Görsel Efekt Ödülü

Daha / More (Yönetmen: Onur Saylak | Yapımcı: Ziya Cemre Kutluay)

 

BELGESEL PITCHING PLATFORMU ÖDÜLLERİ

Ben de Buradayım / I’m also Here  (Yönetmen: Kıvılcım Akay Doğan| Yapımcı: Aslıhan Altuğ) 

Kim Mihri / Who Is Mihri (Yönetmen: Berna Gençalp | Yapımcı: Berat İlk, Yonca Ertürk)

Jüri Üyeleri: Tue Steen Müller, Enrica Capra, Reem Bader 


KURMACA PITCHING PLATFORMU ÖDÜLLERİ

Kelebekler / Butterflies (Yönetmen / Yapımcı: Tolga Karaçelik)

Yatılı Okul Y.I.B.O. / The Boarding School (Yönetmen: Rezan Yeşilbaş | Yapımcı: Bilge Elif Özköse)

Jüri Üyeleri: Fabian Gasmia, Linda Beath, Miroljub Vuckovic 

Özel Ödüller

Jüri Özel Ödülü

Mirina Hespen Reş  / Siyah Atların Ölümü / Death of the Black Horses (Yönetmen: Ferit Karahan | Yapımcı: Gülistan Acet)

Villa Kult Berlin Artistik Destek Ödülü

Yurt / Dormitory (Yönetmen: Nehir Tuna | Yapımcı: Evrim Sanal)

 

KURMACA WORK IN PROGRESS PLATFORMU ÖDÜLLERİ

Rauf (Yönetmen: Barış Kaya, Soner Caner | Yapımcı: Soner Caner, Burak Ozan)

Jüri Üyeleri: Mehmet Demirhan, Piers Handling, Elma Tataragic

Özel Ödüller

Digiflame Renklendirme ve Görsel Efekt Ödülü

İyilik / Goodness (Yönetmen: Özgür Sevimli | Yapımcı: Sevil Demirci)

 

BELGESEL PITCHING PLATFORMU ÖDÜLLERİ

Mr. Gay Suriye / Mr. Gay Syria (Yönetmen: Ayşe Toprak | Yapımcı: Cem Doruk)

Olimpiyat / The Olympiad (Yönetmen: Efe Öztezdoğan | Yapımcı: Tuğçe Taçkın)

Jüri Üyeleri: Catherine Le Clef, Catherine Olsen, Christoph Jörg 

Jüri Özel Ödülü

Antoine Köpe’nin Anıları / The Memoirs of Antoine Köpe (Yönetmen: Nefin Dinç | Yapımcı: Elsa Ginoux)


KURMACA PITCHING PLATFORMU ÖDÜLLERİ 

Eksik Bir Şey / Something Missing (Yönetmen: Burcu Aykar | Yapımcı: Ersan Çongar) 

Son Çıkış / Siren’s Call ( Yönetmen: Ramin Matin | Yapımcı: Emine Yıldırım, Oğuz Kaynak)

Jüri Üyeleri: Teresa Hoefert de Turegano, Thanassis Karathanos

 

KURMACA WORK IN PROGRESS PLATFORMU ÖDÜLLERİ   

Rüzgarın Hatıraları / Memories Of The Wind (Yönetmen: Özcan Alper | Yapımcı: Soner Alper)

Jüri Üyeleri: Rémi Bonhomme, Alexandre Mallet-Guy, İmre Tezel

Özel Ödül

Color-ist Post-Prodüksı̇yon Ödülü

Sarmaşık / Ivy (Yönetmen: Tolga Karaçelik |Yapımcı: Bilge Elif Turhan)