TR EN

Ödüller


UZUN METRAJ KURMACA PITCHING PLATFORMU

Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu Ödülü 30.000 TL

‘’Çok güçlü bir sanatsal ve sinematografik tutkuya sahip farklı bir aile draması.‘’

BAĞLAR

Yönetmen: Soner Sert 

Yapımcı: Seçkin Akyıldız

Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu Ödülü 30.000 TL

‘’Aile içindeki birbirinden ayrı anıların paydaşlığı ve doğasını yeni ve özgün bir yaklaşımla ele alan bir proje.‘’

BİLDİĞİN GİBİ DEĞİL

Yönetmen: Vuslat Saraçoğlu 

Yapımcı: Vuslat Saraçoğlu

Film Standartları Post Prodüksiyon Ödülü

‘’Türk sinemasına nadiren konu olan bir tarihsel dönemde (Osmanlı İmparatorluğu'nun sonu) geçen, türlerin politik ve sosyal alt metinlerle yaratıcı ve ilgi çekici karışımı.‘’

CADI

Yönetmen: Erman Bostan 

Yapımcı: Nilüfer Küyel

 

KURMACA WORK IN PROGRESS PLATFORM

Başka Sinema Dağıtım ve Promosyon Ödülü

‘’İki genç oğlanın harika oyuncu kadrosuyla daha derin sosyal konulara değinen ilgi çekici basit bir hikayeye sahip trajik komedi.’’

SABIRSIZLIK ZAMANI

Yönetmen: Aydın Orak 

Yapımcı: Aydın Orak

TRT Uzun Metraj Kurmaca Work In Progress Ödülü 50.000 TL

‘’Zıt karakterli iki insanın hikayesi, çatışmaları, çıkmazları sinemanın öteden beri konu aldığı temalardan biri. Film ayrıca bu iki kız kardeşin iyilik ve kötülük arasındaki ince çizgiyi darmadağın edebilme motivasyonlarını dikkatlice seyirciye aktarabiliyor.‘’

KORİDOR

Yönetmen: Erkan Tahhuşoğlu 

Yapımcı: Zeynep  Koray, İris Tahhuşoğlu, Yunus Yunusoğlu

Uzun Metraj Kurmaca Work In Progress Jüri Özel Ödülü 40.000 TL

’’Film, kadınların karmaşık karakterini hem gerçekçi hem de fantastik bir anlatıyla gözler önüne seriyor.’’

ZUHAL

Yönetmen: Nazlı Elif Durlu 

Yapımcı: Anna Maria Aslanoğlu

Uzun Metraj Kurmaca Work In Progress Ödülü 80.000 TL

‘’Diyarbakır’da iki kardeşin trajik hikayesini cesaretli ve esprili bir şekilde anlattığı için’’

SABIRSIZLIK ZAMANI

Yönetmen: Aydın Orak 

Yapımcı: Aydın Orak

 

BELGESEL WORK IN PROGRESS PLATFORM

Başka Sinema Dağıtım Ödülü

‘’Günümüz İstanbul'unda kamerasını iki genç kadına yönelten genç kadın yönetmenler - çağdaş bir kent atmosferinde, genç ikilinin erkek egemen bir dünyada hayallerini gerçekleştirme çabasına, dostluğa ve spora dair duygu yüklü bir öykü.‘’

DÜET

Yönetmen: İdil Akkuş, Ekin İlkbağ

Yapımcı: Ali Bilgin

Belgesel Work In Progress Ödülü 30.000 TL

‘’Kendi ailesinin öyküsünü anlatma cesareti ve karakterlerin kişisel cesareti için... Film  Türkiye'nin güneyinde yaşayan bir ailenin iç ilişkilerinin bir yandan mahrem, diğer yandan güncel ve çarpıcı öyküsü. İyi anlatılmış, güzel çekilmiş, biçim ve içerik yönünden yaratıcı bir proje.’’

ÖRTBAS

Yönetmen: Ahmet Necdet Çupur

Yapımcı: Nadir Öperli, Delphine Morel, Anke Petersen

Belgesel Work In Progress Ödülü 30.000 TL

‘’Cezaevindeki kadınlar hakkında film yapan kadın sinemacılar, başka türlü sesini duyamayacağımız olanlara ses oluyor. Karşılaştıkları kısıtlamalara rağmen, filmin ekibi dezavantajı avantaja çevirmeyi, karakterlerine yaratıcı biçimde ses olmayı başarıyor.’’

CADI ÜÇLEMESİ 15+

Yönetmen: Ceylan Özgün Özçelik 

Yapımcı: Armağan Lale

Postbıyık Ses Post Prodüksiyon Ödülü

‘’Hızla değişen bir şehirde, hem bu değişimi hem de onu yeniden inşa eden inşaatçıları izleyen sürükleyici bir yolculuk. Film yaratıcı bir dille, gerçekte vasıflı birer öğretmen olan Kürt inşaat işçilerinin kendileri için daha iyi bir gelecek arayışına eşlik ediyor.’’

BOŞLUKTA

Yönetmen: Somnur Vardar

Yapımcı: Somnur Vardar

 

DİZİ / KISA DİZİ PİTCHİNG PLATFORMU

BluTv Dizi / Kısa Dizi Pitching Platformu Ödülü 30.000 TL

‘’İstanbul'un özel semti Kadıköy'ün çağdaş müzik kültürünün atmosferini güçlü kadın karakteriyle sunan ve pozitif enerji veren bir  proje.‘’

BERLİNİST

Yaratıcı: Serdar Kökçeoğlu, Levent Çetin

Senarist: Serdar Kökçeoğlu              

Yapımcı: Levent Çetin

Yapımcı: Serdar Kökçeoğlu

Color Up Renk Düzenleme Ödülü

‘’Uluslararası çekiciliği ve merak uyandıran hikayesi ile ilginç bir proje.‘’

KISIK ATEŞTE PİŞMİŞ KALP

Yaratıcı: Can Evrenol

Senaristr: Jamie Grefe

Yapımcı: Bora Yüksel

Beta Film’den Uluslararası Danışmanlık Özel Ödülü

‘’Gelecek vaat eden yaratıcıların uluslararası potansiyeliyle daha önce Türkiye'de yapılmamış otantik orijinal bir hikaye.‘’

İSTANBUL'UN ERKEKLERİ

Yaratıcı: Ali Kemal Güven

Senarist: Ali Kemal Güven             

Yapımcı: Seda Özkaraca

 

SÜMER TİLMAÇ ANTALYA FİLM DESTEK FONU

Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu Ödülü 150.000 TL ve Fono Film Post Prodüksiyon Ödülü

‘’Evrensel değerlere de sahip meselesine olan yaklaşımındaki klişe dışı tercihleri, mekan-hikaye ilişkisinde kurulmuş sağlam yapısı, ön hazırlık sürecindeki ve proje sunumunda sergilenen başarılı profesyonellik nedeniyle Emine Yıldırım imzalı “Gündüz Apollon Gece Athena” adlı projeyi ödüle değer buldu.’’

GÜNDÜZ APOLLON GECE ATHENA

Senarist: Emine Yıldırım

Yönetmen: Emine Yıldırım

Yapımcı: Dilde Mahalli, Emine Yıldırım


KURMACA PITCHING PLATFORMU ÖDÜLLERİ

95 Yazı / Summer of 95 (Yönetmen: İnan Temelkuran | Yapımcı: Kerem Özerdoğan)

Karanlıkta Islık Çalanlar / Those Whistle After Dark (Yönetmen: Pınar Yorgancıoğlu | Yapımcı: Bekir Yusuf Açıksöz)

Kumbara / Penny Bank (Yönetmen: Ferit Karol | Yapımcı: Nefes Polat)

Jüri Üyeleri: Kirstin Niehuus, Michèle Halberstadt, Mustafa Kara, Mehmet Altıoklar,  Nicolai Koarsgaard

Özel Ödüller

Color Up Renk Düzenleme Ödülü

Cemal (Yönetmen: Mehmet Emin Timur | Yapımcı: Faruk Korkmaz)

Cannes Film Festivali Producer’s Network Akreditasyon Ödülü 

95 Yazı / Summer of 95 (Yönetmen: İnan Temelkuran | Yapımcı: Kerem Özerdoğan)

 

KURMACA WORK IN PROGRESS PLATFORMU ÖDÜLLERİ

Beni Sevenler Listesi / The List of Those Who Love Me (Yönetmen: Emre Erdoğdu | Yapımcı: Tanay Abbasoğlu, Hazar Ergüçlü, Beste Yamalıoğlu)

Bir Nefes Daha / When I am Dying  (Yönetmen: Nisan Dağ | Yapımcı: Müge Özen, Jessica Caldwell, Yağmur Ünal)

Jüri Üyeleri: Remi Burah, İlksen Başarır, Torsten Ritter, Frederic Boyer, Michal Myslinski 

Özel Ödüller

Övgüye Değer Film Ödülü 

Beriya Şevê / Geceden Önce / Before The Night (Yönetmen: Ali Kemal Çınar | Yapımcı: Ali Kemal Çınar, Nesra Gürbüz)

TRT Ödülü  (50.000 TL)

İki Şafak Arasında / Between Two Dawns (Yönetmen: Selman Nacar | Yapımcı: Burak Çevik, Diloy Gülün)

Creative Production Renk Düzenleme Ödülü 

Cemil Sov / The Cemil Show (Yönetmen: Barış Sarhan | Yapımcı: Umut Eğitimci)

Mojo Görsel Efekt Ödülü 

Cemil Şov / The Cemil Show (Yönetmen: Barış Sarhan | Yapımcı: Umut Eğitimci)

 

BELGESEL WORK IN PROGRESS PLATFORMU ÖDÜLLERİ

Ertil Komplikasyonlar Mütehassısı / Ertil Master of Complications (Yönetmen: Yasemin Akıncı | Yapımcı: Aslıhan Altuğ, Kıvılcım Akay)

Rüzgar Tayı / Wind Horse (Yönetmen ve Yapımcı: Sidar İnan Erçelik)

Anne Sınırı Geçtin / Mom You Trespassed (Yönetmen ve Yapımcı: İlham Bakır)

Jüri Üyeleri: Emmanuel Chicon, Eytan İpeker, Paolo Bertolin.

Özel Ödüller

Postbıyık Ses ve Renk Düzenleme Ödülü 

Kim Mihri / Who is Mihri (Yönetmen: Berna Gençalp | Yapımcı: Yonca Ertürk, Berat İlk)

TRT Ödülü (30.000 TL)

Ali Arif Ersen: Mr. Wink (Yönetmen: Selin Şenköken | Yapımcı: İpek Tugay)

 

SUMER TILMAC ANTALYA FİLM DESTEK FONU ÖDÜLLERİ

Gönül / Affection of the Heart (Yönetmen: Soner Caner | Yapımcı: Bilal Bağcı)

Jüri Üyeleri: Burak Göral, Işıl Özgentürk, Ömür Atay

Özel Ödül 

Fono Film Post Prodüksiyon Ödülü 

Gönül / Affection of the Heart (Yönetmen: Soner Caner | Yapımcı: Bilal Bağcı)


KURMACA PITCHING PLATFORMU ÖDÜLLERİ

Okul Tıraşı / Deskmate (Yönetmen: Ferit Karahan | Yapımcı: Kanat Doğramacı)

Paşa Gönlüm İstedi Kayboldum / Everything in its Right Place (Yönetmen: Berrak Çolak | Yapımcı: Engin Palabıyık, Müge Özen)

Jüri Üyeleri: Ivo Felt, Gabor Greiner, Teresa Cavina

Özel Ödüller

TRT Proje Geliştirme Ödülü   

Aşı / Graft (Yönetmen: Ahmet Küçükkayalı | Yapımcı: İnci Gülen Oarr)

Villa Kult Kültürel Rezidans Ödülü

Paşa Gönlüm İstedi Kayboldum / Everything in its Right Place (Yönetmen: Berrak Çolak | Yapımcı: Engin Palabıyık, Müge Özen)

 

KURMACA WORK IN PROGRESS ÖDÜLLERİ

Av / The Hunt (Yönetmen: Emre Akay | Yapımcı: Tolga Topçu & Diloy Gülün)

Jüri Üyeleri: Laurent Danielou, Agron Domi, Funa Maduka

Özel Ödüller

Mojo Fx Post Prodüksiyon Ödülü

Kovan / The Hive (Yönetmen: Eylem Kaftan | Yapımcı: Canol Balkaya)

Postbıyık Ses Post Prodüksiyon Ödülü

Mimaroğlu (Yönetmen: Serdar Kökçeoğlu |Yapımcı: Dilek Aydın & Esin Uslu)

 

YAPIMCISINI ARAYAN PROJELER ÖDÜLLERİ

Küçük Bir Hata / A Small Mistake (Senarist: Ceyda Aşar | Yönetmen: Levent Türkan)

Lacivert Gece / Dark Blue Night (Senarist: Muhammet Çakıral | Yönetmen: Muhammet Çakıral)

Jüri Üyeleri: Sydney Levine, Olena Yershova, Simona Nobile

Özel Ödüller

Rtnt Yapım Danışmanlığı Ödülü

Katalog / Catalog (Senarist: İlke Keleşoğlu Uğurlu, Alpgiray Uğurlu | Yönetmen: Alpgiray Uğurlu)

 

BELGESEL PITCHING PLATFORMU ÖDÜLLERİ

Türk Heavy Metali de İyidir / Turkish Heavy Metal is not That Bad (Yönetmen: Ketche, Necati Tüfenk |Yapımcı: Uğur Can Gürsözlü)

Yeni Şafak Solarken / New Dawn Fades (Yönetmen: Gürcan Keltek | Yapımcı: Arda Çiltepe)

Jüri Üyeleri: Ana Urushadze, Martichka Bozhilova, Xavier Henry-Rashid

Özel Ödüller

TRT Proje Geliştirme Ödülü

Mor Menekşeli Kadınlar / Women With Purple Violets (Yönetmen: Sezen Kayhan | Yapımcı: Beste Yamalıoğlu)

 

KISA FİLM WORK IN PROGRESS ÖDÜLLERİ

Fotoğraf / The Photograph (Yönetmen: Ozan Takış | Yapımcı: Ozan Takış)

Jüri Üyeleri: Ruth Gabriel, George Ovashvili

Özel Ödüller

TRT Proje Bitirme Ödülü

Eksik / Lack (Yönetmen: Volkan Budak |Yapımcı: Volkan Budak)

Postbıyık Kısa Film Work in Progress, Ses ve Renklendirme Ödülü

Germiyan’ın Renkleri / Colours of Germiyan (Yönetmen: Aziz Alaca | Yapımcı: Ayşe Çiğdem Tunçkanat)

Peri İstanbul, Festival Ödülü

İnce Bir Çizgi / A Fine Line (Yönetmen: Mirjam Orthen | Yapımcı: Dilek Aydın, Erkal Taşkın, Matthias Nerlich)

 

SÜMER TİLMAÇ ANTALYA FİLM DESTEK FONU ÖDÜLÜ

Pota / The Pot (Senarist/Yönetmen: Ahmet Toklu | Yapımcı: Burak Kanısıcak)

Jüri Üyeleri: Ümit Ünal, Zümrüt Arol Bekçe


KURMACA PİTCHİNG PLATFORMU ÖDÜLLERİ

Bir Nefes Daha / When I’m Done Dying (Yönetmen: Nisan Dağ | Yapımcı: Müge Özen, Jessica Caldwell)

Mülksüzler / No Land (Yönetmen: Halit Eke| Yapımcı: Ziya Cemre Kutluay)

Jüri Üyeleri: Nikos Moustakas, Raymond Van Der Kaaij, Laszlo Kantor

Özel Ödüller

Villa Kult Kültürel Rezidans Ödülü

Küçük Şeyler / Little Things (Yönetmen: Kıvanç Sezer | Yapımcı: Soner Alper)

TRT Proje Geliştirme Ödülü

Af / Forgiveness (Yönetmen / Yapımcı: Cem Özay)

 

WORK IN PROGRESS PLATFORMU ÖDÜLÜ

Güven / Trust (Yönetmen: Sefa Öztürk Çolak | Yapımcı: Serkan Acar, Dilek Aydın)

Jüri Üyeleri: Cedomir Kolar, Daniel Rafaelic

Özel Ödüller

Chantier Films, Pazarlama ve Dağıtım Ödülü

Kardeşler / Brothers (Yönetmen: Ömür Atay | Yapımcı: Funda Ödemiş)

MOJO FX Post Prodüksiyon Ödülü

Borç / Debt (Yönetmen / Yapımcı: Vuslat Saraçoğlu)

Mansiyon

Son Çıkış / Siren’s Call (Yönetmen: Ramin Matin | Yapımcı: Oğuz Kaynak, Emine Yıldırım)

 

YAPIMCISINI ARAYAN PROJELER PLATFORMU ÖDÜLÜ

Madame X / The Life of Madame X (Yönetmen: Elsa Ginoux Dönmez | Senarist: Tuğçe Aydın)

60 Gün / 60 Days (Senarist: İsmail Doruk)

Jüri Üyeleri: Cat Villiers, Mira Staleva, Rudolf Biermann

Özel Ödüller

RTNT Yapım Danışmanlığı Ödülü

Beyaz Ekmek / White Bread  (Yönetmen-Yapımcı: Murat Eroğlu)

Mansiyon

Vefa (Senarist: Zeliha Doğan, Simru Hazal Civan)

 

BELGESEL PİTCHİNG PLATFORMU ÖDÜLLERİ

12 Yıl Sonra / 12 Years Later (Yönetmen: Tayfur Aydın | Yapımcı: Mevlüt Akkaya)

Mimaroğlu (Yönetmen: Serdar Kökçeoğlu | Yapımcı: Esin Uslu, Dilek Aydın)

Jüri Üyeleri: Sarah Hoch, Sevdije Kastrati

 

KISA FILM WORK IN PROGRESS PLATFORMU ÖDÜLLERİ

Hit Me Baby (Yönetmen: Semih Gülen | Yapımcı: Ozan Yoleri)

Jüri Üyeleri: Stefan Arsenijevic, Anne Parent, Danny Lennon

Özel Ödüller

Kısa Film MOJO FX Post Prodüksiyon Ödülü

Sonsuz / Ad Infinitum (Yönetmen: Murat Çetinkaya | Yapımcı: Dilek Aydın, Erkal Taşkın)

Karga7 Post Prodüksiyon ve Renklendirme Ödülü

Sana İnanmıyorum ama Yer Çekimi Var / I Don’t Believe in You but There is Gravity (Yönetmen: Umut Subaşı | Yapımcı: Cemre Erül)

 

SÜMER TİLMAÇ ANTALYA FİLM DESTEK FONU ÖDÜLÜ

Av / The Hunt (Senarist: Emre Akay, Deniz Cuylan | Yönetmen: Emre Akay | Yapımcı: Tolga Topçu, Diloy Gülün, Emre Akay)

Jüri Üyeleri: Andaç Haznedaroğlu, Nurcan Güzel, Tevfik Başer


KURMACA PITCHING PLATFORMU ÖDÜLLERİ

Kız Kardeşler / Sisters (Yönetmen: Emin Alper| Yapımcı: Nadir Öperli)

Güven / Trust  (Yönetmen: Sefa Öztürk Çolak | Yapımcı: Serkan Acar)

Jüri Üyeleri: Labina Mitevska, Suzanne Pradel, Arben Zharku 

Özel Ödüller

Villa Kult Berlin Artistik Destek Ödülü

Anadolu Leoparı / Anatolian Leopard (Yönetmen: Emre Kayış | Yapımcı: Olena Yershova Yıldız)

TRT Proje Geliştirme Ödülü

Şahmerdan / MNK Boy (Yönetmen: Mete Gümürhan | Yapımcı: Zeynep Aşkın Korkmaz, Mete Gümürhan, Aydın Dehzad)

 

KURMACA WORK IN PROGRESS PLATFORMU ÖDÜLÜ 

Mr. Gay Suriye / Mr. Gay Syria (Yönetmen: Ayşe Toprak | Yapımcı: Ekin Çalışır, Antoine Simkine, Christine Kiauk) 

Jüri Üyeleri: Meinolf Zurhorst, Elma Tataragic 

Özel Ödül

Digiflame Renklendirme ve Görsel Efekt Ödülü

Daha / More (Yönetmen: Onur Saylak | Yapımcı: Ziya Cemre Kutluay)

 

BELGESEL PITCHING PLATFORMU ÖDÜLLERİ

Ben de Buradayım / I’m also Here  (Yönetmen: Kıvılcım Akay Doğan| Yapımcı: Aslıhan Altuğ) 

Kim Mihri / Who Is Mihri (Yönetmen: Berna Gençalp | Yapımcı: Berat İlk, Yonca Ertürk)

Jüri Üyeleri: Tue Steen Müller, Enrica Capra, Reem Bader 


KURMACA PITCHING PLATFORMU ÖDÜLLERİ

Kelebekler / Butterflies (Yönetmen / Yapımcı: Tolga Karaçelik)

Yatılı Okul Y.I.B.O. / The Boarding School (Yönetmen: Rezan Yeşilbaş | Yapımcı: Bilge Elif Özköse)

Jüri Üyeleri: Fabian Gasmia, Linda Beath, Miroljub Vuckovic 

Özel Ödüller

Jüri Özel Ödülü

Mirina Hespen Reş  / Siyah Atların Ölümü / Death of the Black Horses (Yönetmen: Ferit Karahan | Yapımcı: Gülistan Acet)

Villa Kult Berlin Artistik Destek Ödülü

Yurt / Dormitory (Yönetmen: Nehir Tuna | Yapımcı: Evrim Sanal)

 

KURMACA WORK IN PROGRESS PLATFORMU ÖDÜLLERİ

Rauf (Yönetmen: Barış Kaya, Soner Caner | Yapımcı: Soner Caner, Burak Ozan)

Jüri Üyeleri: Mehmet Demirhan, Piers Handling, Elma Tataragic

Özel Ödüller

Digiflame Renklendirme ve Görsel Efekt Ödülü

İyilik / Goodness (Yönetmen: Özgür Sevimli | Yapımcı: Sevil Demirci)

 

BELGESEL PITCHING PLATFORMU ÖDÜLLERİ

Mr. Gay Suriye / Mr. Gay Syria (Yönetmen: Ayşe Toprak | Yapımcı: Cem Doruk)

Olimpiyat / The Olympiad (Yönetmen: Efe Öztezdoğan | Yapımcı: Tuğçe Taçkın)

Jüri Üyeleri: Catherine Le Clef, Catherine Olsen, Christoph Jörg 

Jüri Özel Ödülü

Antoine Köpe’nin Anıları / The Memoirs of Antoine Köpe (Yönetmen: Nefin Dinç | Yapımcı: Elsa Ginoux)


KURMACA PITCHING PLATFORMU ÖDÜLLERİ 

Eksik Bir Şey / Something Missing (Yönetmen: Burcu Aykar | Yapımcı: Ersan Çongar) 

Son Çıkış / Siren’s Call ( Yönetmen: Ramin Matin | Yapımcı: Emine Yıldırım, Oğuz Kaynak)

Jüri Üyeleri: Teresa Hoefert de Turegano, Thanassis Karathanos

 

KURMACA WORK IN PROGRESS PLATFORMU ÖDÜLLERİ   

Rüzgarın Hatıraları / Memories Of The Wind (Yönetmen: Özcan Alper | Yapımcı: Soner Alper)

Jüri Üyeleri: Rémi Bonhomme, Alexandre Mallet-Guy, İmre Tezel

Özel Ödül

Color-ist Post-Prodüksı̇yon Ödülü

Sarmaşık / Ivy (Yönetmen: Tolga Karaçelik |Yapımcı: Bilge Elif Turhan)